Čo by malo tvoriť základ dámskeho šatníka?

O ženách je známe, že sa rady obliekajú, nakupujú a väčšina jednoducho miluje oblečenie a módu. Ak napriek tomu, že chodíte nakupovať pomaly častejšie ako do obchodu po jedlo, no stále si ,,nemáte čo obliecť“, klikli ste na správny článok. Povieme si, aké kúsky by mal obsahovať dámsky šatník modernej ženy. Kúsky ktoré si ukážeme sú ľahko kombinovateľné a sú to veci, ktoré by vám jednoducho nemali chýbať.

Základom ženského štátnika pre modernú ženu sú tieto kúsky:

Biela košeľa

Pohovor, pracovná porada, oslava, no jednoducho si ju môžete obliecť naozaj všade. V kombinácii s čiernymi nohavicami. A lodičkami máte vytvorený jednoduchý a elegantný outfit za pár minút.

Čierne rifle

Týmto sa dostávame k druhému kúsku a to sú čierne nohavice. Úzke, alebo rovné, no nie zvoncové. Klasické čierne nohavice  sú must have pre každú jednu ženu.

Jednofarebné tričko 

Ďalším dôležitým kúskom je klasické biele, čierne, béžové alebo šedé tričko. Najlepšie je mať takéto basic tričko aspoň v dvoch neutrálnych farbách. Môžete stiahnuť napríklad aj po námorníckej modrej. Hodí sa ku všetkému a je to tričko na bežné denné nosenie.

Klasické rifle

Pojmom klasické, myslime rifle v modrej farbe. Najlepšie tie základné, jednoduché bez nejakých aplikácií, či nášiviek. Veľmi ľahko sa kombinujú do práce, obchodu, von s priateľmi alebo len tak na prechádzku v parku. 

Kožená bundička

Kožená bundička by sa mala nachádzať v šatníku každej ženy. Je totiž vhodná aj na jeseň, no aj ako jarná bunda. Hodí sa ako k rifliam tak ku šatám, či košeli. 

Tričko so vzorom/potlačou

Keďže sa tu bavíme o základnej výbave štátnika, ktorá vám stačí na jednoduché obliekanie tak aby sme neostali len pri dvoch tričkách, bude dobré ak si zaobstaráte ešte aspoň dve, či tri. Napríklad s nejakým zaujímavým motívom. Kvety, vojenský vzor, pásiky alebo bodky. Je to už len o tom, čo preferujete. 

Sukňa alebo šaty

Tak isto by ste mali mať v rezerve aj jedny šaty alebo zaujímavú sukňu, ktorá sa hodí nielen do spoločnosti, ale aj len tak von. 

Bunda alebo kabát

Keďže sú dni keď je treba sa obliecť viac elegantne ako iné dni, bude lepšie ak si zaobstaráte obe verzie. Zimnú bundu, aj kabát. Ak ste však viac športový alebo naopak viac elegantný typ ženy, môžete zvoliť len jednu variantu a to takú, ktorú využijete viac.

Dúfame, že článok vám pomôže nastaviť svoj šatník tak, aby v ňom bolo v podstate všetko potrebné.