Už máte tú správnu bundičku na prechodné obdobie?

Povedzme si to na rovinu, prechodné obdobie je obdobím, v ktorom dostáva ženský šatník poriadne zabrať. Nie však z dôvodu, že by bol plný oblečenia a vy by ste nevedeli, čo si obliecť, práve naopak. Po extravagantnom lete, kedy môžete experimentovať s nekonečným množstvom rôznych druhov oblečenia, vzorov a farebných kombinácií, sú jar a jeseň akési nemastné-neslané. Zrazu už nemáte toľko rôznych druhov oblečenia, ktoré môžete na seba dať, počasie sa neustále mení a mnohé ženy to privádza doslova do zúfalstva. Avšak žiadny strach, aj v prechodnom období môžete plnohodnotne zažiariť. Napríklad, prechodnou bundou!

Modro-granátová prechodná ombre bunda

Tvar, ktorý vás vytvaruje!

Čo je základná vec, ktorú si pri výbere bundy všímate? Predsa jej tvar, od neho závisí, ako budete v bunde vyzerať a či sa vám hodí. Vedzte, že prechodné bundy vedia byť tvarovo veľmi zaujímavé. Je len na vás, či uprednostňujete dlhší alebo kratší strih, bundu s kapucňou alebo bez nej. Na svoje si prídete aj v prípade, že uprednostňujete voľnejší strih, ale aj ak radi ukazujete a zvýrazňujete svoje krivky v užšie tvarovanej bunde. Vybrať si tak prechodnú bundu, ktorá sa bude hodiť k vášmu štýlu obliekania a outfitu nie je vôbec tak náročné, ako sa môže zdať. Odporúčame článok – ako vybrať bundu podľa postavy.

 

 

Nebojte sa farieb!

Mnoho žien sa v prechodnom období doslova zľakne farieb a oblieka si oblečenie, ktoré zapadne do pochmúrneho škaredého počasia. To nie je práve najlepší spôsob, ako zažiariť. Na výber pritom máte z množstva pútavých farebných kombinácií. Zaujímavým riešením môže byť napríklad červeno-granátová prechodná ombre bunda, prípadne bunda s farebnou, bodkovanou alebo kontrastnou podšívkou. Ani v prípade klasických prechodných búnd však nespravíte chybu, jemné farby bez kombinácie s inými farbami alebo vzormi majú tiež svoje čaro.

A čo materiál?

Prechodné bundy tu nie sú len na štýl, sú tu najmä na to, aby vás ochránili pred nie vždy príjemným počasím, ktoré prechodné obdobie prináša. Ich základom je tak takmer vždy nylon alebo polyester, prípadne ich kombinácia. Vďaka nim bundy nielen skvelo vyzerajú, ale aj spoľahlivo ochránia pred chladom.Nájdu sa však aj výnimky. Napríklad taká rifľová bunda, ktorá môže byť tiež skvelým riešením na prechodné obdobie.
Už si len vybrať tú pravú a do prechodného obdobia vyraziť so štýlom, ktorý rozžiari deň všetkým naokolo!

Jednoduchá príručka – ako vybrať bundu podľa postavy?

Pozná to snáď každá žena – vyberáte prechodnú bundu, na internete nájdete kopu zaujímavých strihov, farebných kombinácií a veľkostí a vy sa zrazu neviete rozhodnúť, ktorá na vás bude vyzerať najlepšie. Asi ste už počuli o tom, že nie každý strih bundy sadne na každú postavu a pokiaľ chcete bundu, ktorá vám sadne ako uliata, zvýrazní to, čo zvýrazniť treba a skryje to, čo nemusí byť vidieť, mali by ste sa držať určitých pravidiel. Napríklad, tejto príručky, ako vybrať bundu na základné typy postavy.

Tvar presýpacích hodín

Tento typ postavy je jeden z najlepších, výber bundy je tak jednoduchý. Zamerať by ste sa mali na bundy s opaskom, ktorý vytvaruje úzky pás a zvýrazní oblasť nad a pod pásom. Vzhľad pozdvihne aj výraznejší golier a voľnejšie rukávy.

Tvar hrušky

Vhodnejšie sú kratšie kabáty, ktoré upriamia pozornosť na vrchnú časť tela. Pozornosť na vrch tela pomôžu zvýrazniť aj väčšie goliere alebo šály, ktoré spravia postavu súmernejšou.

Tvar jablka

Aj na tento typ postavy sa hodia kratšie kabáty, maximálne do polovice stehien. Ideálne s opaskom a väčším výstrihom, ktorý opticky lepšie vytvaruje postavu.

Veľké prsia

V tomto prípade sú opäť najlepšou voľbou kabáty s opaskom, ktorý zúži driek a zvýrazní boky, postava tak bude vyzerať súmernejšie.

Nízka postava

Dĺžka a strih kabátu sú v tomto prípade rozhodujúce, vyvarovať by ste sa mali širokým strihom, v ktorých sa ľahko stratíte. Ideálne tak sadne užší strih a dĺžka maximálne po kolená.

Chudá postava

Ak máte chudú a tvarovo nevýraznú postavu, nezúfajte. Dobre zvolený strih kabátu dokáže veľmi jednoducho pridať krivky. Voliť stačí kabáty, ktoré sa v oblasti pásu rozširujú a v oblasti drieku sú zúžené, najčastejšie opaskom. Veľmi dobrou voľbou sú tvarovo výraznejšie kabáty, s väčšími goliermi alebo kožušinou.

A teraz sa môžete sebavedome vrhnúť do výberu kabátu, ktorý vám konečne dokonale sadne a budete sa tešiť na každú príležitosť, kedy si ho budete môcť obliecť.